شهربازاریابی - مقاوم سازی ساختمان

 

bitcoin 2

آشنایی با کاشت میلگرد در بتن

 

کاشت میلگرد در بتن چیست ؟

کاشت میلگرد در بتن - رول بولت

یکی از تحولات مثبت و تاثیر گذار در اجرای سازه های بتنی امکان کاشت میلگرد در بتن می باشد. نیاز به کاشت بولت در بتن به دلایل مختلفی به موجود می آید.کاشت بولت به علت تغییر مشخصات سازه ، نقایص اجرا، شرایط بهره برداری ، به علت تغییرات در نقشه اجرایی ، به علت راحتی اجرا و ... از جمله از دلایل کاشت میلگرد و بولت در بتن می باشند.

کاشت میلگرد در بتن دارای مراحل مختلفی می باشد. عملیات کاشت بولت در بتن مسلح به ترتیب شامل سوراخ کاری بتن به وسیله دستگاه کرگیری یا گرد بر بتن به عمق و قطر مناسب و لازم ، شستشو و تمیزکاری داخل سوراخ به وسیله دستگاه دمنده و مکنده ، تزریق و اعمال چسب به وسیله گان  یا به صورت شره ای ( با توجه به نوع بسته بندی ) و نصب بولت می باشد.

ادامه مطلب...

کاشت میلگرد و انکربولت

کاشت میلگرد و انکربولت اربردها:

· الحاق اجزا سازه‌ای جدید به سازه موجود(تیر-ستون-دیوار برشی و سقف)

· تقویت فونداسیون،تیر و ستون در ساختمان‌های بتنی

· اجرای ژاکت بتنی (Jacketing) به منظور مقاومسازی ساختمان

· نصب صفحه اتصال(base plate) به‌منظور اجرای تیر و یا ستون جدید با کاشت میلگرد

· نصب صفحات فلزی به منظور اجرای نما در ساختمان های بتنی و همچنین کاربردهای غیرسازه ای چون:

· نصب تجهیزات و آویزهای تاسیساتی به المان های بتنی موجود. 

کاشت میلگرد و انکربولت با استفاده از مدرن‌ترین نرم‌افزارهای مربوطه، مطابق با آخرین آیین‌نامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی می‌باشد.

 

پروفیل FRP - فروش FRP

پروفیل FRP-  فروش FRP

پروفیلهای FRP مصالحی كامپوزیتی می‌باشند که از الیاف کربن، شیشیه و یا آرامید جایگذاری شده در یك رزین پلیمری (رزین اپوکسی هارنر یا رزین پلی استر) بدست می‌آیند و به عنوان یک جایگزین مناسب برای محلهایی که امکان استفاده از پروفیلهای فولادی به دلیل وجود خورندگی شدید و یا وجود میدانهای مغناطیسی قوی، وجود ندارد، می‌باشد.

روشهای مختلفی همانند پالتروژن، پیچش الیاف و ... برای ساخت پروفیلهای کامپوزیتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروفیلهای پالترود شده دارای وزن مخصوص حدودا یک چهارم فولاد و یک سوم آلومنیوم می‌باشند. مصالح پروفیل FRP مقاومت کششی بسیار خوبی نسبت به پروفیلهای فولادی دارند. خم کاری (به طریق گرما دادن) این پروفیلها بدلیل اینكه در ساخت این پروفیلها از پلیمرهای گرما سخت استفاده می‌شود، در کارگاه مجاز نبوده و در کارخانه ساخت در نظر گرفته می‌شود. پروفیل های FRP Profile با مصالح مختلف به صورت پروفیلهای CFRP (پروفیل کربن)، GFRP (پروفیل شیشه) AFRP (پروفیل آرامید یا کولار) و به صورت مقاطع نبشی، ورق و ... تولید می شوند. برای دریافت نمونه پروفیل FRP مد نظر خود لطفا با شرکت تماس بگیرید.

کاشت میلگرد

مقاوم سازی ساختمان

اجرای مقاوم سازی ساختمان سازه ها با الیاف frp

اجرای مقاوم سازی ساختمان سازه ها با الیاف frp : فروش frp

 

1- اجراء F.R.P

 FRPمخفف FIBER REINFORCED POLYMERمی باشد.در این پوشش ها که به پوشش کامپوزیتی نیز شناخته می شوند رزین توسط الیاف تقویت می گردد و ماده مرکب سومی تولید می گردد که خواص آن با اجراء اصلی تشکیل دهنده آن یعنی رزین و الیاف آن متفاوت است. بسته به نوع کاربرد از رزینهای متعددی در این صنعت شامل اپوکسی، پلی استر، وینیل استر استفاده می گردد. همچنین نوع الیاف و روش بافت آن نیز بنا به کاربردهای مختلف متفاوت است، که از جمله آن الیاف کربن، شیشه و غیره را می توان نام برد

 

 

2-1-مقاوم سازی ساختمان سازه های بتنی

 

در مواردی که سازه های بتنی به هردلیلی مانند افزایش بار گذاری؛ تغییر آئین نامه ، ضعف در ساخت و غیره نیاز به مقاوم سازی ساختمان داشته باشد، می توان از الیاف کربن یا شیشه به همراه رزین اپوکسی برای مقاوم سازی ساختمان استفاده نمود. این مواد پس از سخت شدن لایه سختی را تشکیل می دهند که قدرت بار گذاری سازه های بتنی مانند تیرها، دالها،ستون ودیوار برشی را افزایش می دهد. فروش frp

 

2-2-ایزلاسیون و آب بندی مخازن - فروش FRP

در خیلی از موارد سازه های فلزی و به ویژه بتنی به علت عدم اجراء کامل آب بند نبوده، که این امر مطلوب نمی باشد.به این منظور از پوشش های کامپوزیتی استفاده می کنند. این امر به ویژه در مخازن جدید الاحداث که نشتهای فراوانی از رنگ های غیر مسلح که در اثر حرکات سازه ای دچار ترک می گردد و مناسب آب بندی نمی باشند،بسیار حائز اهمیت است. در حقیقت مخزن کامپوزیتی یکپارچه و آب بندی در داخل مخازن اصلی پس از اجراء تشکیل می گردد، که مخزن اولیه بتنی فقط فریم و قالب این مخزن کامپوزیتی می باشد . حتی در صورت جدایی پوشش از سطح اصلی هیچگاه آب بندی از ابین نمی رود. بنا بر کاربرد مخازن جهت محلولهای شیمیایی ، آب آشامیدنی، آب صنعتی و غیره از رزین و الیاف متعددی استفاده می گردد و این امر در مورد پوشش مخازن با مقاومت شیمیایی بالا بسیار حائز اهمیت است که از مواد مقاوم شیمیایی بالا استفاده گردد.

 

 3-2- تقویت سازه های پلاستیکی و پلی اتیلنی برای مقاوم سازی ساختمان

 

مخازن PVCوپلی اتلین دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالایی می باشندو اسیدها ، قلیاها، حلالها و سایر مواد شیمیایی را تحمل می نمایند. بزرگترین مشکل اینگونه مخازنOLD AGE آنها بوده که در مدت کوتاهی دچار شکست می گردد ضمن اینکه درز جوش آنها به ویژه در هنگام پر و خالی شدن متعدد استحکام کافی ندارد.به این منظور مخازن پلی اتلین یا PVC توسطFRP  از بیرون تقویت گردیده و علاوه بر ایزوله شدن آن در برابر شرایط جوی، استحکام بالایی پیدا کرده و عمر آن بسیار طولانی می گردد. همچنین درز جوش آنها کاملا پایدار می گردد.

 

کاشت میلگرد

آشنایی با نحوه کاشت رول بولت-کاشت میلگرد در بتن

آشنایی با نحوه کاشت رول بولت-کاشت میلگرد در بتن

 

 

در پروژه های ساختمانی، انکر بولت ( رول بولت ) ها به منظور نصب صفحه ( Plate ) های فلزی با ابعاد و ضخامت های مختلف به سطوح ( Base Material ) از جنس بتن سخت شده، سنگ، آجر و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

این صفحه ها امکان اتصال و جوشکاری قطعات فلزی مختلف به سازه بتنی به منظور اجرای انواع نماهای خشک و کامپوزیت، اجرای ساپورت های تأسیسات مکانیکی و الکتریکی، نصب تجهیزات و ماشین آلات و ... را فراهم می کند. اما آن چه در این میان اهمیت دارد، انتخاب انکر بولت مناسب با توجه به نوع عملکرد، سایز، ظرفیت باربری و محدودیت های نصب می باشد.

 ہ

رول بولت ها از لحاظ نوع و عملکرد به دو دسته مکانیکی و شیمیایی طبقه بندی می شوند.

 

1.کاشت شیمیایی میلگرد که به واسطه ی یک چسب مخصوص انجام خواهد شد.در این روش ابتدا محل مورد نظر توسط دریلهای مخصوص سوراخکاری در بتن به قطر در حدود 4 الی 6 میلیمتر بیشتر از قطر میلگرد مورد نظر سوراخ شده ،توسط دستگاه باد ، گرد وغبار داخل آن تخلیه شده و توسط چسب که از دو متریال و در دو محفظه جدا می باشد توسط دستگاه مخصوص که دارای سر خرطومی شکل است از پایین سوراخ به سمت بالا پر می شود . سپس میلگرد با دست و به صورت چرخشی درون سوراخ قرار داده می شود.

 

2.کاشت رول بولت در بتن که به آن اصطلاحا کاشت مکانیکی نیز گفته می شود . در این روش همانند روش بالا محل مورد نظر توسط دریلهای مخصوص سوراخ میشود با این تفاوت که قطر سوراخ متناظر با قطر رول بولت میباشد به طوریکه رول بولت با چکش در سوراخ جا گذاشته میشود. سپس توسط آچار نسبت به گرداندن مهره رول بولت اقدام می شود که در این حالت مکانیسم رول بولت فعال شده و با بتن درگیر میشود . باید توجه داشت چرخش مهره می بایست به صورت کنترل شده و تحت فشار مشخص انجام پذیرد.

 

به طور کلی عملکرد رول بولتها( گیرایی در بتن یا مصالح دیگر ) به چهار روش صورت می پذیرد:

 

1- اصطکاکی ( Friction ) یا انبساطی ( Expansion )

 

در این حالت بولت پس از نصب یا کاشت، به واسطه ایجاد نیروی اصطکاک با مصالح پایه می تواند بار های متفاوتی را تحمل کنند. اغلب انکرهای فلزی - این نوع انکر ها با نام انبساطی نیز شناخته می شوند - و پلاستیکی ( رول پلاک ) به این شیوه عمل می کنند و به راحتی نصب می شوند.

 

2-کلیدی یا چفت و بستی ( Keying )

 

در این حالت بولت با ایجاد حفره یا خزینه کردن مصالح پایه - که در این حالت اغلب بتن می باشد - باعث ایجاد گیرایی می شود. این نوع انکر ها ظرفیت باربری بالایی دارند و می توانند بارهای دینامیکی را نیز تحمل کنند و در فواصل کمی از لبه مصالح پایه نیز نصب شوند.

 

3- ترکیب اصطکاکی و کلیدی ( Combination of Friction & Expansion )

 

این نوع بولت به طور همزمان به دو روش اصطکاکی و کلیدی عمل می کنند. این انکر ها نیز ظرفیت باربری بالایی دارند و بارهای دینامیکی را نیز تحمل می کنند.

4- چسبندگی ( Bonding )

 

بولتهای شیمیایی که با نام چسب بتن یا چسب کاشت آرماتور نیز شناخته می شوند، با ایجاد چسبندگی بین میلگرد یا راد تمام رزوه ( Rod ) با مصالح پایه، باعث ایجاد ظرفیت باربری می شوند. مزیت استفاده از این نوع انکر ها عدم محدودیت استفاده در قطر و عمق کاشت می باشد. عوامل مؤثر در انتخاب نوع بولت نیز متفاوت است که به اختصار میتوان به شرایط محیطی, میزان بار و نوع بار اشاره کرد