شهربازاریابی - آرشیو اخبار

 

bitcoin 2

ترکیبات شیمیایی سیمان

مواد خام مورد مصرف در تولید سیمان در هنگام پخت با هم واکنش نشان داده و ترکیبات دیگری را بوجود می‌آورند. معمولا چهار ترکیب عمده به‌عنوان عوامل اصلی تشکیل دهنده سیمان در نظر گرفته می‌شوند که عبارتند از: سه کلسیم سیلیکات (3O2=C3S) دو کلسیم سیلیکات ( 2CaOSiO2=C2S) سه کلسیم آلومینات (3CaOAl2O3=C3A) چهار کلسیم آلومینو فریت (4CaOAl2O3Fe2O3) که اختصارا اکسیدهای CaO را با C و SiO2 را با S و Al2O3 را با A و Fe2O3 را با F نشان می‌دهند.

ادامه مطلب...

فیروزکوه آماده استقبال از سرمایه گذاران بخش معدن است

پرویز مددی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: شهرستان فیروزکوه از قابلیت های بسیار خوب اقتصادی بخصوص در بخش معدن برخوردار است. وی گفت: در مجموع 37 معدن در سطح شهرستان وجود دارد که معادن سیلیس، آهک، آلومینیوم، زئولیت، باریتین، شن و ماسه و سنگ مرمر از آن جمله اند.

ادامه مطلب...

توسعه صادرات سیمان سیستان و بلوچستان در انتظار در پیچ و خم کاغذبازی

صر کاشانی درباره مشکلات در عرصه صادرات سیمان گفت: در استان سیستان و بلوچستان با وجود ظرفیت های فراوان معدنی تنها یک کارخانه سیمان وجود دارد این در حالی است که باید با ایجاد صنایع مختلف اشتغال زایی کرد. نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

ادامه مطلب...

زمان اعلام قیمت جدید "سیمان"

 گزارش تراز به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالرضا شیخان ، با اعلام این که قیمت نهایی سیمان شنبه (۳ خردادماه)در جلسه تولیدکنندگان سیمان با نمایندگان وزارت صنعت تعیین خواهد شد، اظهار داشت: پیشنهاد تولیدکنندگان همان افزایش ۱۴ تا ۲۲ درصد است که امیدواریم در روند این جلسه به تصمیم نهایی دست پیدا کنیم و قیمت های معقولی برای سیمان تعیین شود.

ادامه مطلب...

تاریخ تولید سیمان در ایران

سیمان صادراتی

اینکه از چه تاریخی مصرف سیمان در ایران باب شده است چندان مشخص نیست ولی آنچه که مسلم است ورود سیمان به ایران توسط بیگانگان بوده است که از آن برای ساختن بناهایی نظیر کلیساها و سفارتخانه‌ها و تاسیسات بندری استفاده شده است. با شروع قرن ۱۴ هجری شمسی سرعت گسترش کارهای زیربنایی، همزمان با تحولات صنعتی جهانی آنچنان گسترده است که کیفیت و کمیت محصولات سنتی ساختمانی جواب‌گوی نیازها نبوده است و خصوصاً با شروع احداث راه‌آهن سراسری ضرورت استفاده از سیمان جهت ساختمان پل‌ها و تونل‌ها و ایستگاه‌ها کاملاً محسوس‌تر گشت.

ادامه مطلب...